Park Zdrojowy

Park Zdrojowy jest sercem uzdrowiska. Zajmuje powierzchnię 30 ha, a jego początki sięgają XIX wieku. Park jest podzielony na dwie części o odmiennym charakterze. Część zachodnia to tzw. strefa słońca, która pełni funkcje reprezentacyjno-wypoczynkową. Przygotowano tu 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko. Różnorodnych kwiatów i krzewów pośród alejek zachęca do długich spacerów oraz kąpieli słonecznych. W tej części znajdują się również największe atrakcje parku: tężnia solankowa, place zabaw, korty tenisowe i kawiarnia.
Wschodnia część parku to tzw. strefa cienia o charakterze spacerowo-refleksyjnym, nawiązującym do atmosfery parku angielskiego. Alejki zostały w niej poprowadzone po liniach prostych pośród wysokich drzew i krzewów.
Rabczański Park to doskonałe miejsce wypoczynku wśród zieleni i kwiatów. Ogromną radość sprawiają spacerowiczom mieszkające w parku wiewiórki, które chętnie częstują się orzechami z ręki.
W tej części parku można korzystać z wielu atrakcji: zespołu urządzeń sportowych na ścieżce zdrowia, siłowni na wolnym powietrzu, boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalni gokartów, parku linowego, mini golfa, kortów tenisowych, placów zabaw dla dzieci, trialparku i skateparku, wodnego placu zabaw.
Od 2020 roku, odwiedzający mogą również korzystać z dodatkowych atrakcji znajdujących się na bulwarach nad rzeką Poniczanką. Znajdziecie tam ścieżkę rowerową, fontanny, wodospady, ścianę wspinaczkową, zewnętrzną siłownię, tężnie solankowe, oraz liczne punkty wodolecznictwa.

/Tekst i zdjęcia: archiwum własne oraz it.rabka.pl/

7 min.
Czynne cały rok
ul.Orkana, Rabka Zdrój

Lokalizacja

Zobacz również

Scroll to top