Z Rabki na narty

Rabka ma bardzo dogodną lokalizację dla narciarzy, którzy chcieliby skorzystać z różnorodności oferty narciarskiej Beskidów, Gorców oraz polsko-słowackiego pogranicza. Korzystając z bazy noclegowej w Przystanku Rabka', możecie codziennie szusować na innym stoku. Najbliżej od nas jest do stoku 'U Żura' w Chabówce (5 minut autem). Stok doskonały do nauki jazdy oraz dla początkujących narciarzy. Dla bardziej wprawionych narciarzy polecamy Kompleks Beskid w Spytkowicach (15 minut autem) lub Kasina Ski w Kasinie Wielkiej (30 minut autem, lub darmowym skibusem). A jak będziecie chcieli ciekawej odmiany to można wybrać się na stoki do Witowa lub Białki (45 minut autem) lub do słowackiego ośrodka z kolejką gondolową Bachledka Ski & Sun. Poniżej troszkę więcej szczegółów:

Stacja narciarska 'U Żura'

Chabówka (5 min. od Przystanku Rabka)

5 minut
Stok naśnieżany
450 m
Trasa łatwa i bardzo łatwa
Stok 'U Żura', 34-720 Chabówka
Kameralna stacja narciarskia 'U Żura' w Chabówce ma dobrze przygotowane i bezpieczne trasy zlokalizowane na łagodnym i szerokim stoku. Trasy są łatwe, dlatego polecamy je narciarzom początkującym i dzieciom. Do dyspozycji narciarzy jest wyciąg talerzykowy o długości 350 metrów i wyciąg linowy o długości 100 metrów. Na stoku działa szkółka narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu. Stok jest oświetlony do późnych godzin wieczornych. Po nartach można ogrzać się i zjeść w karczmie przy stoku. Dla dzieci jest ogólnodostępna trasa saneczkowa. Więcej informacji: http://chabowka.com/wp/

Kompleks BESKID

Spytkowice (15 min. od Przystanku Rabka)

15 minut
Stok naśnieżany
2160 m
Zróżnicowany stopień trudności
Kompleks Beskid, Spytkowice
Kompleks Beskid znajduje się w urokliwej miejscowości Spytkowice, położonej między dwoma majestatycznymi pasmami górskimi – Beskidami i Gorcami. Babią Górę, znaną również jako Królowa Beskidów, podziwiać można wprost z profesjonalnego stoku narciarskiego, który od hotelu dzieli dosłownie rzut śnieżką. 
Cztery trasy zjazdowe o różnych długościach i stopniach trudności gwarantują, że każdy amator białego szaleństwa znajdzie w Spytkowicach coś dla siebie. Od rana do wieczora, niezależnie od pogody – stok jest oświetlany zawsze po zapadnięciu zmroku sztucznie dośnieżany, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.
Do dostania się na szczyt wniesienia wysokiego na 137 m służy nowoczesna 4-osobowa kolejka krzesełkowa o długości 720 m. Narciarze oraz snowboardziści mogą poruszać się w górę stoku, korzystając również z dwóch wyciągów orczykowych (80 m i 260 m).

Kasina SKI

Kasina Wielka (30 min. od Przystanku Rabka)

30 minut
Stok naśnieżany
2450 m
Zróżnicowany stopień trudności
Kasina SKI, Kasina Wielka
Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100 metrowym wyciągiem taśmowym SunKid.
Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

Bachledka Ski & Sun

Bachledova Dolina, SŁOWACJA (60 min. od Przystanku Rabka)

60 minut
Stok naśnieżany
8500 m
Zróżnicowany stopień trudności
Bachledka Ski&Sun, Zdiar, SŁOWACJA,
Bachledka Ski & Sun jest dla rodziny z dziećmi prawdziwym zimowym rajem. Dwa obszary przeznaczone wyłącznie dla dzieci, przedszkole jazdy na nartach, jazda na snowraftingu oraz oświetlone lodowisko bedą powodem do uśmiechu na twarzach wszystkych małych turystów. W tym sezonie czeka na dzieci niespodzianka w kształcie nowego dużego obszaru dla dzieci na szlaku Hrebeň. Oprócz bajkowych szlaków czeka na początkujących narciarzy niesamowita szkoła jazdy na nartach, która ma dla nich przygotowane indywidualne a także grupowe kursy. Nauka przeprowadzana jest za pomocy nowoczesnych metod, i przede wszystkim formą gry, oby jazda na nartach zmienilą się w rozrywkę.
Nowością tego sezonu jest nowa kolejka linowa dla 10 osób – Gondola Bachledka, którą za 6 minut wywieziesz się z Bachledovej doliny na szczyt Magury Spiskiej. Oprócz gondoli czynna jest także czteroosobowa kolejka linowa „Jezersko“ oraz kolejnych 5 wyciągów narciarskich, które są gwarancją udanej jazdy na nartach w trzech połączonych dolinach.
Ośrodek narciarski Bachledka Ski & sun proponuje turystom łącznie 8,5 km szlaków ze wszystkimi stopniami trudności.
 

Lokalizacja

Zobacz również

Scroll to top